Wyniki zawodów na stawach w Garzynie
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Wyniki zawodów
- Odsłon: 3578
Areną zmagań drugich zawodów w tym roku były Słoneczne Stawy w Garzynie gdzie rywalizowano o Puchar Otwarcia Sezonu 2015R. Kolejny raz okazało się, że frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów i niedzielnym rankiem 26 kwietnia tuż o godzinie 6:00 stawiło się 60 chętnych do rywalizacji z rybami. Po losowaniu wszyscy uczestnicy wśród których nie zabrakło i tych najmłodszych rozeszli się na stanowiska i punktualnie o 7:00 rozległ się wystrzał sygnalizujący – można łowić. Pogoda dopisała i pomimo nieprzychylnych prognoz deszczu nie było. Wiał lekki zachodni wiatr, a niebo często przysłaniały chmury. Jak się okazało w trakcie łowienia taka pogoda sprzyjała żerowaniu ryb ponieważ już od pierwszych godzin notowano brania karpi, amurów, karasi, płoci oraz okoni. Stosowano różne metody połowu od spławika po gruntowe z koszyczkiem lub na kulki proteinowe. Zdecydowana większość zawodników zdecydowała się na tzw. grube zestawy licząc na duże ryby. Nieliczni tylko jak koledzy Romek Klefas, Franciszek Stachowiak, Daniel Niezgódka zastosowali taktykę systematycznego odławiania drobniejszej ryby. Notowano wiele zaciętych karpi, które jednak wygrywały starcia z wędkarzami o czym przekonali się między innymi koledzy Tomek Flak, Romek Jankowiak i Kaziu Karolczak którym 2 lub 3 holowane karpie odpłynęły spod nóg. Po czterech godzinach okazało się, że ryb złowiono sporo mimo, że stawy to trudne technicznie łowisko. Zwycięscy w swoich siatkach mieli po kilka dużych ryb złowionych różnymi metodami.
Po 4 godzinach zmagań klasyfikacja przedstawiła się następująco:
1 M-ce: Adam Bajer 4690 pkt.
2 M-ce: Mieczysław Skiba 4670 pkt.
3 M-ce: Tomasz Siniecki 4520 pkt.
4 M-ce: Roman Klefas 3600 pkt.
5 M-ce: Władysław Siniecki 3220 pkt.
Puchar za największą rybę zawodów zdobył:
Władysław Siniecki z karpiem o wadzę 3220 g !
Nad sportowym przebiegiem zawodów czuwał Darek Kostka – sędzia główny.
Puchary i upominki wręczali: Bogdan Szmania, Tomasz Franek, Wojtek Bartkowiak, którzy zadbali też o posiłek regeneracyjny dla wszystkich.
Zarząd Koła PZW Osieczna bardzo dziękuję za liczą frekwencję i sportową rywalizację zapraszając jednocześnie na kolejne zmagania sportowe nad kanał Wojnowicki 16 maja.Puchar Firmy AB SYSTEM 2015 - WYNIKI
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Wyniki zawodów
- Odsłon: 3786
Mimo obaw o pogodę - prognozy na ten weekend były niekorzystne - aura dopisała i wielu wędkarzy wzięło udział w zawodach. Cieszy bardzo liczny udział młodzieży. Łowiono na dwie wędki, dowolną metodą. Przeważały jednak zestawy spławikowe - najlepsze wyniki uzyskali wędkarze łowiący batami. Łowiono dużo uklei, płoci oraz małych krąpi, rzadko zdarzało się zaciąć większego leszcza ale trafił się też ładny lin.
Po 4 godzinnej turze najlepsi uzskali następujące wyniki:
I miejsce - Andrzej Wilczyński - 12.950g
II miejsce - Tomasz Flak - 11.020g
III miejsce - Franciszek Stachowiak - 8.470g
Największa ryba zawodów - Waldemar Matuszewski - lin 1.130g - złowiony na kukurydzę z czerwonym robakiem
Zawody w Garzynie - 26.04.2015
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Terminarz zawodów
- Odsłon: 3608
Zawody odbędą się 26 kwietnia 2015 - niedziela - na Słonecznych Stawach w Garzynie.
Zbiórka o godzinie 6:30. Łowimy na dwie wędki dowolną metodą z wyłączeniem spinningu.
Zgłoszenia przyjmują Jacek Borowiec oraz Wojciech Bartkowiak.
Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk decyduje kolejność zgłoszeń.
Zawody o Puchar Firmy AB SYSTEM - 18.04.2015
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Terminarz zawodów
- Odsłon: 3542
Członków Koła zapraszamy na pierwsze w tym roku zawody.
Zbiórka o godzinie 7:00 przy Rybakówce nad Jeziorem Drzeczkowskim w sobotę 18 kwietnia.
Łowimy na dwie wędki dowolną metodą z wyjątkiem spinningu.
Zgłoszenia przyjmuje skarbnik do 14 kwietnia pod numerem telefonu - 609509737.
Zapraszamy.
Kolejne jeziora posprzątane
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Koło PZW Osieczna
- Odsłon: 4404
Stwierdziliśmy, że któraś z firm budowlanych systematycznie wywozi nad jezioro Wojnowice śmieci budowlane, które zawsze są zapakowane w takie same puszki. Uczulamy wszystkie służby aby zwróciły szczególna uwagę na to przykre zjawisko.
Z naszej strony zawiadomiliśmy grupę Osiecką Społecznej Straży Rybackiej.
Chcielibyśmy aby to była ostatnia akcja sprzątania jezior, aby nie trzeba było płacić za ich wywóz na śmietnisko, tylko te ostatnie śmieci kosztowały Polski Związek Wędkarski ponad 240zł nie licząc kosztów transportu i pracy wędkarzy naszego koła.
Czystość naszych wód niech będzie dla wędkujących nie tylko pustym hasłem.
Po zakończeniu sprzątania uczestnicy poczęstowani zostali kiełbaskami z grilla ufundowanymi przez Zarząd Koła PZW Osieczna 179 Okręg w Poznaniu.
Strona 83 z 123






