O Największą Rybę 2014 - wyniki
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Wyniki zawodów
- Odsłon: 3733
5 lipca wędkarze z Koła PZW Osieczna i Rakoniewice Sekcja Osieczna spotkali się w Garzynie na Słonecznych Stawach aby rozegrać zawody wędkarskie „O Największą Rybę 2014 r.” Piękna tego dnia pogoda spreawiła, że nad Słoneczne Stawy przebyło ponad 50 wędkarzy nieraz w towarzystwie całych rodzin. W zawodach tych każdy wędkarz może mieć w siatce tylko jedną największą złowioną rybą, po złowieniu większej mniejsza zostaje wypuszczona do wody.
Po losowaniu stanowisk około godz.14.30 zestawy poszybowały w zanęcone stanowiska. Łowiono wieloma metodami gruntowymi i spławikowymi, niestety ryby tego dnia nie chciały brać mimo, że dwa dni wcześniej stawy został zarybione karpiem.
W sumie złowiono 4 karpie, kilka karasi oraz wiele innej drobnej ryby.
Po 4 godzinnej turze ustaliły się następujące wyniki:
I miejsce Robert Nowak - karp 2170g
II miejsce Marek Wojtkowiak - karp 1700g
Zwycięzcy zawodów z rąk prezesa koła odebrali puchary i nagrody, a każdy z uczestników zawodów otrzymał drobną nagrodę rzeczową. Dodatkowo można było wygrać nagrodę w dyscyplinie rzutowej wykonując serię celnych rzutów do tarczy.
Po zakończeni uczestnicy zostali poczęstowani grochówką z wkładką oraz napojami chłodzącymi. W trakcie posiłku wędkarze wyrazili chęci spotkania się na takich zawodach również w przyszłym roku.
Zawody wędkarskie w Ziemnicach - nocne - 19-20.07.2014
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Terminarz zawodów
- Odsłon: 3790
Zapraszamy na nocne łowienie nad jezioro Ziemnickie.
- zawody drużynowe - dwuosobowe
- dowolna metoda (z wył. spinningu) na dwie wędki
- zbiórka o godzinie 18 w sobotę 19 lipca
- obowiązkowe zgłoszenia pod nr tel 609-509-737
Zapraszamy!
Zawody spinningowe z łodzi o "Puchar Kapitana Sportu" - Witosław 22.06.2014 - WYNIKI
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Terminarz zawodów
- Odsłon: 3768
26 miłośników spinningu spotkało się nad Jeziorem Witosław aby rozegrać zawody wędkarskie „O PUCHAR KAPITANA SPORTU”
Zawody zorganizowało Koło Osieczna i Sekcja Osieczna Koła Rakoniewic.
Swoją obecnością zaszczycili nas koledzy z klubu spinningowego Czakuszka Leszno i Spiner Góra. Zawody rozgrywano z łodzi wg zasad organizacji sportu wędkarskiego na żywej rybie.
Ryba w tym dniu mimo bardzo zmiennej pogody i dużego wiatru brała świetnie , tylko nieliczni zawodnicy nie punktowali.
W trakcie zawodów złowiono 58 okoni, 2 sandacze i szczupaka. Największa ryba zawodów szczupak 62 cm złowiony przez kol. Jacka Borowiec, największy sandacz 55 cm złowiony przez kol. Janusza Sinieckiego, największy okoń 31 cm złowiony przez kol. Zenona Gralaka. Kilku kolegów miało kontakt z dużą rybą niestety ryby tym razem wygrały.
Wszystkie złowione ryby wróciły z powrotem do wody.
Po 5 godzinnej turze ustaliła się następująca falsyfikacja końcowa :
Wszystkie złowione ryby wróciły z powrotem do wody.
Po 5 godzinnej turze ustaliła się następująca falsyfikacja końcowa :
I miejsce kol Janusz Siniecki - 2 sandacze - 1950 pkt
II miejsce kol Jacek Borowiec - 1 szczupak oraz 1 okoń -1470 pkt
III miejsce kol Roman Klefas - 12 okoni - 1360 pkt.
Zawody dla 'Szkółki' na zakończenie zajęć
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Terminarz zawodów
- Odsłon: 3596
Komunikat dla uczestników szkółki wędkarskiej.
Zawody kończące rok szkolny 2013/2014 odbędą się w Ziemnicach 29 czerwca.
Zbiórka na plaży o godz. 7.30.
Dzień Dziecka - 8 czerwca - Wyniki
- Szczegóły
- Autor: Administrator
- Kategoria: Wyniki zawodów
- Odsłon: 4085
Latające ryby nad Słonecznymi Stawami w Garzynie
W dniu 8 czerwca 2014 roku na Słonecznych Stawach w Garzynie Koło i Sekcja Osieczna zorganizowały dla dzieci z okazji ich święta Dnia Dziecka piknik wędkarki. Stawy zostały ustrojone w balony. Nad stawami latały kolorowe balony wypełniane helem w kształcie ryb, a także ulubienic dzieci delfin.
Warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu było przybycie nad wodę z wędką.
Spotkanie nad stawami zaczęło się od miłej niespodzianki wędkarz łowiący na jednym ze stawów rano złowił ponad 5 kg karpia, wzbudziło to w młodych łowcach niepohamowany entuzjazm i nadzieję na złowienie rekordowych ryb.
O godzinie 8.00 rozpoczęto zawody wędkarskie wystartowało w nich ponad 40 młodych adeptów wędkarstwa nieraz w towarzystwie całych rodzin. Łowiono wieloma metodami: na bata, na wędkę z kołowrotkiem i spławikiem, na grunt na sprężynę , na drgająca szczytówkę. Ryby chyba chciały dzieciom zrobić przyjemność ponieważ brały bardzo dobrze, osiągnięte wyniki były o wiele lepsze niż osiągnęli dorośli wędkarze kilka tygodni wcześniej łowiąc na tych samych stawach.
Złowiono wiele karasi, płoci, krąpi, karpi i amurów.
Zarząd koła i sekcji bardzo ucieszył udział dziewczynek w zawodach, które jak pokazały końcowe wyniki zostawiły w pokonany polu wielu chłopaków, a dwie z nich uplasowały się na II i III miejscu w zawodach.
Po zakończeniu wędkowania dzieci miały możliwość wzięcia udziału w konkursach i zabawach związanych z wędkarstwem, były rzuty do tarcz profesjonalnym sprzętem rzutowym, woreczkami do tarcz, próby trafienia batem do tarczy. Dzieci które nie złowiły ryb mogły potrenować łowienie na modelach rybek.
Wszystkie dzieci nagrodzone zostały drobnymi nagrodami, dużym powodzeniem cieszyły się balony dmuchane helem.
Główną nagrodą rower ufundowany przez sponsora wygrał zwycięzca w zawodach wędkarskich kol. Szymon Flak łowiąc 3260 g ryb, II miejsce kol. Nadia Szmania łowiąc 2160 g ryb, III miejsce kol. Katarzyna Gorzelańczyk łowiąc 1700 g ryb.
Organizator ufundował słodki poczęstunek i napoje chłodzące.
Około godziny 12.00 wspólnym zdjęciem zakończyliśmy imprezę obiecując spotkać się za rok w tym samym miejscu. Imprezę organizowali: Mieczysław Ratajczak, Dariusz Kostka, Tomasz Franek, Bogdan Szmania, Marek Wojtkowiak, Marek Borowiec, a balony dmuchał Jacek Borowiec.
Strona 89 z 123





